بیمارستان 64 تختخوابی - جاسک

در تابستان سال 1394 درخواستی جهت تامین دستگاه های تهویه مطبوع بیمارستانی مطرح گردید. به علت وجود پروزه در منطقه گرمسیری بازیابی انرژی از هوای سرد شده جهت کاهش مصرف انرژی از اهمیت بسزایی برخوردار بود

مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس

در سال 1393 درخواستی جهت خرید 2 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 357 تن تبرید واقعی ، 360 دستگاه فن کویل سقفی توکار و کانالی، 4 دستگاه هواساز به ظرفیت هوادهی 11,500 CFM و دو دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس به ظرفیت 400 تن تبرید.

پروژه کترینگ هواپیمایی ماهان در کرمان

در دی ماه سال 1393 درخواستی جهت تامین 2 دستگاه چیلر تراکمی هواخنک به ظرفیت 100 تن برودت واقعی مربوط به کترینگ هواپیمایی ماهان در کرمان مطرح گردید که با توجه به نیاز پروژه دستگاه های مذکور می بایست هوای سرد را در تمام فصول سال تامین نمایند.

کانون فرهنگی مذهبی آیت ا... خویی

در سال 1393 درخواستی جهت خرید 3 دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک به ظرفیت 310 تن تبرید واقعی ، 510 دستگاه فن کویل سقفی توکار ، کانالی و کاستی ، 9 دستگاه هواساز به ظرفیت های مختلف و 17 دستگاه اگزاست فن جهت تامین برودت و تهویه کانون فرهنگی مذهبی آیت ا... خویی واقع در کشور عراق شهر نجف طرح گردید.

قو الماس خاورمیانه

پروژه قو الماس خاورمیانه با توجه به موقعیت مکانی در استان مازندران یکی از شهرهای گردشگری کشور می باشد . این پروژه متشکل از مجموعه تجاری ، مسکونی ، اقامتی ، گردشگری ، فرهنگی ، ورزشی و تفریحی می باشد که در سال 1387 در سلمانشهر اجرا شد.

مجتمع تجاری تفریحی امام رضا (ع) (بروجرد)

در سال 1393 درخواستی جهت تامین 1 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 300 تن برودت واقعی و یک دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس به ظرفیت 350 تن تبرید جهت مجتمع تجاری تفریحی امام رضا واقع در بروجرد با زیربنای12500 مترمربع مطرح گردید .

سد کارون

اين طرح به منظور كاهش بار حرارتي ژنراتورها كه در اثر كاركرد زياد بوجود مي آمد مورد بررسي قرار گرفت و جهت بالا بردن راندمان در ژنراتورها مي بايست سيستمي در نظر گرفته مي شد تا بتواند دما و درجه حرارت ژنراتورهاي مولد را به حد ثابتي برساند

سازمان صدا و سیما

آرشیو مرکزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دارای آرشیو مرکزی می باد که قدیمی ترین فیلم ها و اسناد تاریخی در آن نگهداری می شود. شرایط نگهداری فیلم ها و فایل ها شرایطی خاصی است، دمای 10 تا 12 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی تا سقف 30 درصد دائمی را داشته باشند.

ساروج بوشهر

ر سال 1387 درخواستی جهت تامین 1 دستگاه چیلر تراکمی هواخنک صنعتی دائم کار به ظرفیت 340 تن برودت واقعی با در نظر گرفتن دمای محیط 120 درجه فارنهایت جهت خط تولید سیمان مطرح گردید که می بایست شرایط دمایی خاصی جهت آب در حال جریان در پروسه تولید سیمان تامین می گردید.

دریچه گاز الکترونیکی دو حالته

دریچه گاز الکترونیکی دو حالته DMET می تواند توسط ACC و راننده همزمان ع کند که براساس دریچه گاز الکترونیکی موجود در سیستم است . به منظور جبران تاخیر زمان در سیستم , مدل پیش بینی تطبیقی اسمیت ارائه شده است که براساس آن تابع انتقال مشخص می شود و به DMET جهت کنترل معرفی می گردد . علاوه بر این با هدف سوئیچ بدون مشکل بین حالت کنترل ACC و حالت رانندگی , محدوده منطقه از بین رفته نیز به دست آمده است . آزمایش های انجام شده به شرح زیر تایید شده اند .

توزیع هوا در استخرها

یکی از مشکلات متداولی که در استخرهای سرپوشیده با پنجره های بزرگ به وجود می آید، تقطیر بخار آب موجود در هوا بر روی شیشه است. از آنجایی که پنجره ها در معرض تقطیر بخار آب هستند، طراحی سیستم های توزیع هوا باید با تمرکز بر این بخش انجام گیرد. البته با استفاده از شیشه های دو جداره، سه جداره یا شیشه های مرغوبی که ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارندمی توان این مشکل را به میزان زیادی کاهش داد.

تاخیر در خود اشتعالی نفت سفید

1. لوله شوك آيروسل با اتصال به پيستون براي پركردن آيروسل توسعه يافته است. آيروسل قبلا مخلوط شده و اندازه دانه اي در حدود 3μm دارد. 2. تاخير اشتعال نفت سفيد، مخلوط تجزيه شده در لوله هاي شوك بدست آمده است. اين مخلوط هوا است و همچنين مخلوطي از سوخت و اكسيژن و آرگون مي باشد. 3. تاخير در احتراق وابسته به فشار و نسبت هم ارزي بدست آمده است.

تاثیر پذیری ویژگیهای جریان سیال

سیالات حفاری نقش مهمی در مصارف حفاری در صنایع نفت و گاز ایفا می کنند. در این مطالعه، مشخصات حرارتی و رئولوژیکی سیال حفاری در محدوده های دمایی مقطع لوله آزمایش، شرایط چاه مشابه، بدست آمده است. مشخصات حرارتی نیز در نظر گرفته شده اند. هدف این کار آزمایشی، یافتن پاسخ به این سئوال می باشد: آیا روش تهیه نانوذرات AL2O3 بر رفتار نانوسیال حفاری اثرگذار می باشد؟

بهینه سازی نامتقارن توربین

در اين مقاله طراحي و ارزيابي عملكرد يك توربين با هندسه متغير دوورودي نامتقارن مورد بحث قرار گرفت. اين طراحي توربين براي بهبود عمليات EGR موتور و افزايش استخراج انرژي از اگزوز در موتورهاي چندسيلندر بزرگ است. طراحي با تجزيه و تحليل ميانگين خط اوليه به منظور رفع پارامترهاي عمومي هندسي توربين آغاز شده سپس طراحي كامل توربين توسط مدلسازي سه بعدي CFD مورد ارزيابي قرار گرفت.

بهینه سازی استفاده از پسماند

استفاده های جایگزین از پسماند ها برای تولید انرژی از دو دیدگاه مدیریت پسماند و سیستم انرژی اهمیت زیادی پیدا می کند. این مقاله نتایج یک مطالعه را در خصوص استفاده از پسماند در سیستم انرژی آینده ارایه می کند. تجزیه تحلیل با استفاده از مدل آنالیز سیستم انرژی موسوم به بلامورل انجام شد. این مطالعه در کشور های آلمان و اسکاندیناوی انجام شده و بر بهینه سازی سرمایه گذاری و تولید در سیستم های انرژی تاکید دارد.

بهبود اقتصادی سوخت در موتور

بهبود در اقتصاد سوخت، با سيستم جرقه زني كوچك در موتر است كه ناشي از اتخاذ يك زمان بندي متغير در سوپاپ با فشار كنترل شده است كه با استفاده از شبيه سازي عددي يك بعدي و سه بعدي مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت. نتايج به دست امده در مورد اين آزمايش، اطلاعاتي را ارئه نمايد.در اين مقاله توضيح داده شد كه موتور تحت مطالعه با فناوري ساده VVT است كه عمدتا جهت بهبود راندمان موتور در قسمت بار مي باشد.

بررسی اسپکتروسکوپی

واکنش کراس لینک پلی اکریلیک خالص و ترکیب آن با پلی وینیل الکل توسط طیف سنج FT-IR مطالعه شد. پی برده شد که ر ترکیبات، تشکیل انیدرید برای پلی اکریلیک اسید، یک واکنش کراس لینک غالب تحت گرمایش است. با این حال، تشکیل استر بین پلی وینیل الکل و پلی اکریلیک اسید به دلیل ارتعاشات استری و ارتعاشات قابل تشخیص است. درجه آماس و ضریب کشسانی یانگ ترکیب کراس لینک در آب مقطر بستگی به زمان و دمای تیمار حرارتی دارد.

کمپرسور اسکرو

در سال 1967 دانهام بوش برای اولین بار در دنیا، کمپرسور اسکرو را خاص استفاده در چیلر تراکمی طراحی نمود و در چیلرهای خود به کار گرفت. با معرفی کمپرسورهای اسکرو توسط دانهام بوش انقلابی در صنعت چیلرسازی به وجود آمد؛ کمپرسور اسکرو به دلیل برترهایش نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی، در کشورهای پیشرفته به سرعت جایگزین کمپرسورهای رفت و برگشتی شد. در ایران با توجه روند کند تغییر تفکر، در سال­های اخیر شاهد این جای گزینی بوده­ ایم.

آنالیز جریان ثابت و ناپایدار در توربین شعاعی

شبيه سازي جريان پايدار و گذرا از طريق اجزاي توربين شعاعي با دو ورودي ، بينش خوبي نسبت  با ساختارهاي پيچيده جريان  هوا را بوجود مي اورد. در مرحله اول، نفوذ زبانه توسط فاشر كم از سيال ورودي  به روتور با زاويه  600   به تصوير كشيده شده است. در مرحله دوم منطقه بين فضا توسط تلفات ، با توجه به اختلاط مشخص بين جريان كفي و توپي در تقسيم جريان وجود دارد.

نمودار سایکرومتریک

در حال حاضر منحنی­ های متفاوتی برای مشخصات هوا به کار برده می­ شود اما مهم­ترین و معمول ترین آنها دیاگرامی است که روی محور افقی درجه حرارت خشک (DBT) و روی محور قائم آن رطوبت مخصوص (W) درج گردیده. و ما بین این دو محور خطوط رطوبت نسبی، حجم مخصوص، دمای مرطوب و ... ترسیم شده است. شکل زیر شمای ساده ای از این نمودار با خطوط متفاوتی که نشانگر پارامترهای ذکر شده در بالا می باشند،

کنترل پیوسته ظرفیت

حرکت شیر لغزنده توسط ابتکار الکترونیکی منحصر به خود دانهام- بوش( به واسطه تغییرات دمای آب سرد خروجی ) و با نیروی هیدرولیکی کنترل می­ شود. وقتی کمپرسور به‌ طور کامل زیر بار می‌باشد، شیر لغزنده بسته است. عملیات کاهش بار با باز شدن دریچه از حالت بسته آغاز می­شود. حرکت دریچه، دهانه‌ای در کنار محفظه روتور ایجاد می‌کند. بنابراین گاز مکش‌شده می‌تواند قبل از فشرده شدن، از محفظه روتور به محدوده دریچه ورودی بر­گردد.

فلش اکونومایزر

 فلش اکونومایزر یا چرخه تزریق بخار جهت افزایش راندمان سیکل تبرید  قابلیت کمپرسور اسکرو عمودی دانهام بوش در کارکردن با فلش اکونومایزر یا چرخه تزریق بخار، ظرفیت را به ازاء 10% تا 15% افزایش ناچیز در مصرف برق، تا 25% افزایش می‌دهد. اکثر رقبای دانهام بوش که چیلرهای اسکرو تولید می‌کنند امکان به‌کارگیری فلش اکونومایزریا چرخه تزریق بخار را ندارند. 

رویال پارک یزد

 در سال 1392 درخواستی جهت خرید 3 دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک به ظرفیت 132 تن تبرید واقعی و 260 دستگاه فن کویل سقفی توکار ، کانالی و کاستی جهت تامین برودت سه برج مسکونی 8 طبقه در یزد مطرح گردید. 

روناک دارو

در سال 1393 درخواستی جهت تامین 1 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 300 تن برودت واقعی و یک دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس به ظرفیت 350 تن تبرید مطرح گردید که دستگاه ها می بایست قابلیت کارکرد در چهار فصل  را دارا باشند.

جی اسپادانا

با توجه به اینکه در سرکت های داروسازی استانداردهای خاصی به منظور تامین هوای فضاهای مختلف رعایت می شود امکان برگشت هوا و مخلوط شدن هوای برگشتی با هوای تازه وجود ندارد و در نتیجه در اکثر مواقع حجم بالایی از هوایی که تهویه شده است

پژوهشگاه پلیمر

در سال 1393 درخواستی جهت خرید 2 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 300 تن تبرید واقعی جهت تامین برودت دو برج مسکونی 17 طبقه در منطقه 22 مطرح گردید. 

پارکینگ ارگ

تهویه پارکینگ های عمومی به منظور رفاه حال کاربران و همچنین میدان دید مناسب در صورت بروز حریق در پارکینگ یکی از مهم ترین مسائل در طراحی پارکینگ ها می باشد. همچنین گازهای خروجی از موتورهای درون خودروها شامل مواد سمی مانند مونوکسید  کربن می باشند. مجتمع تجاری ارگ دارای 6 طبقه پارکینگ با مساحت کل بالغ بر 36.000 متر مربع زیر بنا می باشد که هدف تهویه سالم محوطه های پارکینگ با حداکثر بهره وری و حداقل مصرف برق 

بانک مرکزی

در سال 1388 درخواستی جهت تامین 2 دستگاه چیلر تراکمی هواخنک به ظرفیت 175 تن برودت واقعی با در نظر گرفتن دمای محیط 40 درجه سانتیگراد و آب سرد خروجی 5 درجه سانتیگراد مطرح گردید.

ایرواشر های مترو

طراحی، خرید، حمل تا محل نصب و نصب و راه اندازی ایرواشرهای ایستگاه های مترو خط 4 تهران مورد نظر کارفرما بوده است. از آنجاییه دستگاه های تهویه مترو و ایرواشر ها از نوع طراحی خاصی برخوردار هستند نیاز به تیم مهندسی قوس به منظور بررسی مورد بوده است.

آسمان

در تابستان سال 1394 درخواستی جهت تامین 3 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 240 تن برودت واقعی مربوط به آشیانه های تعمیر و نگهداری هواپیمایی آسمان در فرودگاه بین المللی امام خمینی مطرح گردید.