بیمارستان 64 تختخوابی - جاسک

در تابستان سال 1394 درخواستی جهت تامین دستگاه های تهویه مطبوع بیمارستانی مطرح گردید. به علت وجود پروزه در منطقه گرمسیری بازیابی انرژی از هوای سرد شده جهت کاهش مصرف انرژی از اهمیت بسزایی برخوردار بود

مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس

در سال 1393 درخواستی جهت خرید 2 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 357 تن تبرید واقعی ، 360 دستگاه فن کویل سقفی توکار و کانالی، 4 دستگاه هواساز به ظرفیت هوادهی 11,500 CFM و دو دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس به ظرفیت 400 تن تبرید.

پروژه کترینگ هواپیمایی ماهان در کرمان

در دی ماه سال 1393 درخواستی جهت تامین 2 دستگاه چیلر تراکمی هواخنک به ظرفیت 100 تن برودت واقعی مربوط به کترینگ هواپیمایی ماهان در کرمان مطرح گردید که با توجه به نیاز پروژه دستگاه های مذکور می بایست هوای سرد را در تمام فصول سال تامین نمایند.

کانون فرهنگی مذهبی آیت ا... خویی

در سال 1393 درخواستی جهت خرید 3 دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک به ظرفیت 310 تن تبرید واقعی ، 510 دستگاه فن کویل سقفی توکار ، کانالی و کاستی ، 9 دستگاه هواساز به ظرفیت های مختلف و 17 دستگاه اگزاست فن جهت تامین برودت و تهویه کانون فرهنگی مذهبی آیت ا... خویی واقع در کشور عراق شهر نجف طرح گردید.

قو الماس خاورمیانه

پروژه قو الماس خاورمیانه با توجه به موقعیت مکانی در استان مازندران یکی از شهرهای گردشگری کشور می باشد . این پروژه متشکل از مجموعه تجاری ، مسکونی ، اقامتی ، گردشگری ، فرهنگی ، ورزشی و تفریحی می باشد که در سال 1387 در سلمانشهر اجرا شد.

مجتمع تجاری تفریحی امام رضا (ع) (بروجرد)

در سال 1393 درخواستی جهت تامین 1 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 300 تن برودت واقعی و یک دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس به ظرفیت 350 تن تبرید جهت مجتمع تجاری تفریحی امام رضا واقع در بروجرد با زیربنای12500 مترمربع مطرح گردید .

سد کارون

اين طرح به منظور كاهش بار حرارتي ژنراتورها كه در اثر كاركرد زياد بوجود مي آمد مورد بررسي قرار گرفت و جهت بالا بردن راندمان در ژنراتورها مي بايست سيستمي در نظر گرفته مي شد تا بتواند دما و درجه حرارت ژنراتورهاي مولد را به حد ثابتي برساند

سازمان صدا و سیما

آرشیو مرکزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دارای آرشیو مرکزی می باد که قدیمی ترین فیلم ها و اسناد تاریخی در آن نگهداری می شود. شرایط نگهداری فیلم ها و فایل ها شرایطی خاصی است، دمای 10 تا 12 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی تا سقف 30 درصد دائمی را داشته باشند.

ساروج بوشهر

ر سال 1387 درخواستی جهت تامین 1 دستگاه چیلر تراکمی هواخنک صنعتی دائم کار به ظرفیت 340 تن برودت واقعی با در نظر گرفتن دمای محیط 120 درجه فارنهایت جهت خط تولید سیمان مطرح گردید که می بایست شرایط دمایی خاصی جهت آب در حال جریان در پروسه تولید سیمان تامین می گردید.

توزیع هوا در استخرها

یکی از مشکلات متداولی که در استخرهای سرپوشیده با پنجره های بزرگ به وجود می آید، تقطیر بخار آب موجود در هوا بر روی شیشه است. از آنجایی که پنجره ها در معرض تقطیر بخار آب هستند، طراحی سیستم های توزیع هوا باید با تمرکز بر این بخش انجام گیرد. البته با استفاده از شیشه های دو جداره، سه جداره یا شیشه های مرغوبی که ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارندمی توان این مشکل را به میزان زیادی کاهش داد.

بهینه سازی نامتقارن توربین

در اين مقاله طراحي و ارزيابي عملكرد يك توربين با هندسه متغير دوورودي نامتقارن مورد بحث قرار گرفت. اين طراحي توربين براي بهبود عمليات EGR موتور و افزايش استخراج انرژي از اگزوز در موتورهاي چندسيلندر بزرگ است. طراحي با تجزيه و تحليل ميانگين خط اوليه به منظور رفع پارامترهاي عمومي هندسي توربين آغاز شده سپس طراحي كامل توربين توسط مدلسازي سه بعدي CFD مورد ارزيابي قرار گرفت.

کمپرسور اسکرو

در سال 1967 دانهام بوش برای اولین بار در دنیا، کمپرسور اسکرو را خاص استفاده در چیلر تراکمی طراحی نمود و در چیلرهای خود به کار گرفت. با معرفی کمپرسورهای اسکرو توسط دانهام بوش انقلابی در صنعت چیلرسازی به وجود آمد؛ کمپرسور اسکرو به دلیل برترهایش نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی، در کشورهای پیشرفته به سرعت جایگزین کمپرسورهای رفت و برگشتی شد. در ایران با توجه روند کند تغییر تفکر، در سال­های اخیر شاهد این جای گزینی بوده­ ایم.

نمودار سایکرومتریک

در حال حاضر منحنی­ های متفاوتی برای مشخصات هوا به کار برده می­ شود اما مهم­ترین و معمول ترین آنها دیاگرامی است که روی محور افقی درجه حرارت خشک (DBT) و روی محور قائم آن رطوبت مخصوص (W) درج گردیده. و ما بین این دو محور خطوط رطوبت نسبی، حجم مخصوص، دمای مرطوب و ... ترسیم شده است. شکل زیر شمای ساده ای از این نمودار با خطوط متفاوتی که نشانگر پارامترهای ذکر شده در بالا می باشند،

کنترل پیوسته ظرفیت

حرکت شیر لغزنده توسط ابتکار الکترونیکی منحصر به خود دانهام- بوش( به واسطه تغییرات دمای آب سرد خروجی ) و با نیروی هیدرولیکی کنترل می­ شود. وقتی کمپرسور به‌ طور کامل زیر بار می‌باشد، شیر لغزنده بسته است. عملیات کاهش بار با باز شدن دریچه از حالت بسته آغاز می­شود. حرکت دریچه، دهانه‌ای در کنار محفظه روتور ایجاد می‌کند. بنابراین گاز مکش‌شده می‌تواند قبل از فشرده شدن، از محفظه روتور به محدوده دریچه ورودی بر­گردد.

فلش اکونومایزر

 فلش اکونومایزر یا چرخه تزریق بخار جهت افزایش راندمان سیکل تبرید  قابلیت کمپرسور اسکرو عمودی دانهام بوش در کارکردن با فلش اکونومایزر یا چرخه تزریق بخار، ظرفیت را به ازاء 10% تا 15% افزایش ناچیز در مصرف برق، تا 25% افزایش می‌دهد. اکثر رقبای دانهام بوش که چیلرهای اسکرو تولید می‌کنند امکان به‌کارگیری فلش اکونومایزریا چرخه تزریق بخار را ندارند. 

رویال پارک یزد

 در سال 1392 درخواستی جهت خرید 3 دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک به ظرفیت 132 تن تبرید واقعی و 260 دستگاه فن کویل سقفی توکار ، کانالی و کاستی جهت تامین برودت سه برج مسکونی 8 طبقه در یزد مطرح گردید. 

روناک دارو

در سال 1393 درخواستی جهت تامین 1 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 300 تن برودت واقعی و یک دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس به ظرفیت 350 تن تبرید مطرح گردید که دستگاه ها می بایست قابلیت کارکرد در چهار فصل  را دارا باشند.

جی اسپادانا

با توجه به اینکه در سرکت های داروسازی استانداردهای خاصی به منظور تامین هوای فضاهای مختلف رعایت می شود امکان برگشت هوا و مخلوط شدن هوای برگشتی با هوای تازه وجود ندارد و در نتیجه در اکثر مواقع حجم بالایی از هوایی که تهویه شده است

پژوهشگاه پلیمر

در سال 1393 درخواستی جهت خرید 2 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 300 تن تبرید واقعی جهت تامین برودت دو برج مسکونی 17 طبقه در منطقه 22 مطرح گردید. 

پارکینگ ارگ

تهویه پارکینگ های عمومی به منظور رفاه حال کاربران و همچنین میدان دید مناسب در صورت بروز حریق در پارکینگ یکی از مهم ترین مسائل در طراحی پارکینگ ها می باشد. همچنین گازهای خروجی از موتورهای درون خودروها شامل مواد سمی مانند مونوکسید  کربن می باشند. مجتمع تجاری ارگ دارای 6 طبقه پارکینگ با مساحت کل بالغ بر 36.000 متر مربع زیر بنا می باشد که هدف تهویه سالم محوطه های پارکینگ با حداکثر بهره وری و حداقل مصرف برق 

بانک مرکزی

در سال 1388 درخواستی جهت تامین 2 دستگاه چیلر تراکمی هواخنک به ظرفیت 175 تن برودت واقعی با در نظر گرفتن دمای محیط 40 درجه سانتیگراد و آب سرد خروجی 5 درجه سانتیگراد مطرح گردید.

ایرواشر های مترو

طراحی، خرید، حمل تا محل نصب و نصب و راه اندازی ایرواشرهای ایستگاه های مترو خط 4 تهران مورد نظر کارفرما بوده است. از آنجاییه دستگاه های تهویه مترو و ایرواشر ها از نوع طراحی خاصی برخوردار هستند نیاز به تیم مهندسی قوس به منظور بررسی مورد بوده است.

آسمان

در تابستان سال 1394 درخواستی جهت تامین 3 دستگاه چیلر تراکمی آب خنک به ظرفیت 240 تن برودت واقعی مربوط به آشیانه های تعمیر و نگهداری هواپیمایی آسمان در فرودگاه بین المللی امام خمینی مطرح گردید.